Ложементи: вибір матеріалів і виробництво

  • 07 вересня 2023 14:36:26
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 588
  • 0

Виробнича лінія нашої компанії дозволяє випускати як дрібносерійні – оперативні зразки, так і великосерійні партії із постановкою у річний виробничий план.

На сьогодні в Україні найбільш поширені ложементи з поролону та спіненого поліетилену.

Поролон - пінополіуретан (ППУ) можна назвати "класичним" серед спінених полімерів, незважаючи на свій солідний вік і ряд недоліків (можливість витримувати деформації, страх ультрафіолету, низька "твердість" матеріалу) залишається одним з лідерів серед матеріалів для ложементів завдяки своїй ціні.

Рекомендується фінальним шаром для ложементів під тонкостінне медичне скло, тендітну вимірювальну техніку.

Пінополіетилен – (ППЕ, ППЕНХ, НПЕ) три різновиди одного й того самого матеріалу допоможуть закрити як цінові так і якісні вимоги до матеріалу під ложемент.

Не зшитий пінополіетилен (НПЕ) – використовується для великих фіксуючих вкладишів в упаковку.Мінусом можна назвати те, що цей матеріал має не високу щільність 14-18кг/м3, а тому його структура погано витримує великі навантаження та повторні деформації. Говорячи простою мовою, якщо вам необхідний ложемент для упаковки, яка буде використана один раз і немає вимог до зовнішнього вигляду ложементу, НПЕ якраз підійде.

Хімічно пошитий пінополіетилен (ППЕНХ) – матеріал для ложементів середньої цінової категорії. Використовується у більшості різновидів ложементів для інструментів, сценічного обладнання, презентарів товарів. Має відмінну амортизацію, легко витримує багаторазові ударні та деформуючі навантаження, немає запаху т.к. основна речовина складу харчовий поліетилен. Випускається в декількох кольорах, основні білий та сірий. Поверхня ППЕНХ злегка шорстка і груба, тому для преміум упаковки виробники вважають за краще використовувати ППЕ (фізично зшитий пінополіетилен) або ЕВА (етиленвінілацетат)

ППЕ (фізично зшитий пінополіетилен) - має практично ті ж характеристики, що і ППЕНХ але має гладку, красиву, шовковисту поверхню. Його використовують у ложементах для Елітного алкоголю, парфумерної та косметичної продукції.

Етиленвінілацет (ЕВА EVA) – спінений полімерний матеріал нового покоління, що має дуже широкий спектр характеристик: щільності від 10кг/м3 до 300кг/м3 дозволяє спроектувати ложементи для упаковки і для тонкого медичного скла, і для важких великогабаритних агрегатів.Вражаюча стійкість до багаторазових деформацій та швидке відновлення форми після здавлювання - багаторазові ложементи в інструментальні ящики та набори точних метрологічних приладів. Твердість "по шорі" надає матеріалу необхідну твердість при мінімальній щільності та вазі. Гладка бархатиста або глянсова поверхня ложемента підійде для упаковки презенторів або колекційних елітних товарів.

Скільки коштує ложемент?

Вартість ложемента залежить від кількох факторів: його призначення, а значить і матеріал з якого він буде вироблений, тираж виробу, складність фігурного різання та спосіб вибирання матеріалу (висікання або фрезер)

Для складання кошторису з виробництва ложемента нашому проектному відділу будуть необхідні: креслення з розмірами (можна приблизно, від руки) із зазначенням матеріалу та приміток. Мінімальна партія для замовлення ложементів від 10000 грн. Також можна придбати матеріали для ложементів у категорії “Матеріали для виробництва ложементів” у нашому Інтернет-магазині.

ДЕ ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ ЛОЖЕМЕНТИ?

Ложемент використовується для міцної фіксації товарів усередині основної упаковки, картонної коробки в кейсі, підсумку, валізі. Одними з перших, ложементи почали використовувати виробники медичної техніки та посуду, у приладобудуванні, а потім зручність подібної упаковки відзначили й інші галузі.

Сьогодні ложементи використовують в упаковці для:

  • Дорогий апаратури;
  • Медичного скла та посуду;
  • Парфумерії та косметики;
  • Оптики;
  • Вимірювальних та тонких приладів та механізмів;
  • Вогнепальної та холодної зброї, боєприпасів;
  • Презенторів та зразків;
  • Елітний алкоголь;
  • інструментів;
  • Сувенірів та подарунків.

МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ВИРОБНИЦТВА ЛОЖЕМЕНТІВ

Ложементи виготовляють із:

  • Поролона;
  • Пінополіетилену;
  • Етиленвінілацетату.

Хочемо звернути Вашу увагу на те, що різноманітні ІЗОЛОН, ПІНОЛОН, МУЛЬТИФОМ, ІЗОДОМ, ТЕРМОІЗОЛ, СПЛЕН, ІСОЛОН і т.д. це торгові марки виробників спіненого поліетилену, насправді це той самий матеріал.

ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОБНИЦТВА ЛОЖЕМЕНТІВ

Залежно від матеріалу, його щільності, товщини та твердості для виробництва ложементів використовують кілька видів обладнання.

  1. Для м'яких або твердих тонких марок підходить висікання на пресі, один з мінусів висікання: складність дотримання геометрії кутів на товстих і м'яких матеріалах. при проходженні штанцформи через поверхню деталі сам лист трохи змінюється і можуть вийде лінзоподібні увігнуті або опуклі поверхні. Але все ж таки така форма виробництва дозволяє висікати ложементи з матів товщиною до 50мм., а при дотриманні параметрів швидкості та сили удару витримати правильну геометрію.
  2. Порізка на плотері дозволяє вибирати в матеріалі до 10мм, потім ці деталі можуть бути зібрані в необхідну товщину. Наприклад, якщо інструменти мають різну висоту і вибірки матеріалу під них відповідно повинні мати різну глибину. Трохи більш дорогий процес ніж висікання пресом, але контрольованіший, для більш докладних деталей.
  3. Різання ложементів лазером. І тут майже відразу виключаються матеріали для ложементів з включенням поліетилену т.к. можливе сильне задимлення, краї деталі будуть оплавлені. Для різання лазером підходить ЕВА (етиленвінілацетат).
  4. Вибір ложементів фрезером. Якщо ложемент необхідний із твердого матеріалу, місце під деталь вибирається на фрезері.